FreshMail e-mail marketing free online marketing software
Strona główna » Uncategorized » Arik Levy projektuje dla Kaldewei

Arik Levy projektuje dla Kaldewei

Dzięki współpracy ze znanym designerem Arikiem Levy oferta firmy Kaldewei w segmencie premium wzbogaciła się o nowy model wanny oraz pierwsze w kolekcji Meisterstück umywalki. Zestaw Emerso to wolno stojąca wanna oraz umywalka zachwycające wyjątkowymi elementami stylistycznymi. W wannie ze zintegrowaną obudową ze stali emaliowanej rant unosi się i przykuwa wzrok niczym nić w misternie tkanym jedwabiu, umywalka z kolei stanowi stylistyczne odwrócenie formy z opadającymi łagodnie rantami, doskonale uzupełniając tą kolekcję. W projekcie nowych modeli z serii Meisterstück Arik Levy w mistrzowski sposób połączył ze sobą surowe elementy geometryczne z łagodniejszymi formami. ,,Wzrok wędruje wzdłuż rantów wanny, które płynnie zmieniają swoją formę, sprawiając wrażenie jakby wciąż się poruszały” – komentuje Levy. A po chwili dodaje: ,,Dotykając rantów wanny ręką, lub podążając wzrokiem za ich zmieniającym się kształtem, czujemy, że już za chwilę zanurzymy się w odprężającej kąpieli.” Levy znany jest na świecie nie tylko z wyjątkowych projektów sztuki użytkowej, lecz również z imponujących instalacji artystycznych. Współpraca z firmą Kaldewei jest kamieniem milowym w twórczości artysty.

 

4_4_KAL_Meisterstueck_Emerso

 

4_5_KAL_Meisterstueck_Emerso

 

Wanna Emerso z kolekcji Meisterstück – zaprojektowana przez Arika Levy wanna Emerso z założenia jest wanną jednoosobową. Wysoka, komfortowa płaszczyzna podparcia pleców, długie dno, ergonomiczny kształt stanowią nowoczesną interpretację historycznej formy wanny. Podniesiony rant wanny nadaje modelowi Emerso charakter dynamicznej, nowoczesnej rzeźby, stanowiącej zmysłowe połączenie pionowych i poziomych płaszczyzn. Wanna posiada stożkową, zintegrowaną obudowę, pokrywę zestawu odpływowego oraz pokrętło przelewu wykonane ze stali emaliowanej. Niezwykły design sprawia, że wolnostojąca wanna Emerso z powodzeniem stanowi centralny element nowoczesnej aranżacji łazienki.

 

4_10_KAL_Meisterstueck_Emerso

 

4_12_KAL_Meisterstueck_Emerso

 

4_8_KAL_Meisterstueck_Emerso
Umywalka Emerso z kolekcji Meisterstück – dzięki odwróconej formie umywalka Emerso z kolekcji Meisterstück stanowi stylistyczny negatyw wanny. Jej ranty delikatnie opadają w stronę wnętrza i wizualnie doskonale wtapiają się w zarys całej bryły. Zestaw składający się z wanny oraz umywalki Emerso stwarza wrażenie stylistycznej harmonii oraz jedności. Umywalka wykonana jest w całości ze stali emaliowanej, dlatego Meisterstück Emerso może być zainstalowany w łazience w dowolny sposób – szerszą lub węższą krawędzią z przodu. Umywalka jest dostępna w dwóch wariantach: jako model wolnostojący lub do zabudowy.

 

5_1_KAL_Arik_Levy

 

5_2_KAL_Arik_Levy

 

5_3_KAL_Arik_Levy

Fot. www.kaldewei.com

45 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 4 =

Zostaw maila

a nic Ci nie ucieknie!

FreshMail e-mail marketing free online marketing software