FreshMail e-mail marketing free online marketing software
Strona główna » Design » Gdzie światło mówi – dzień dobry!

Gdzie światło mówi – dzień dobry!

15 września firma Philips Lighting otworzyła swój pierwszy w Polsce showroom z oświetleniem. Znajduje się on w Warszawie, w postindustrialnej przestrzeni Defabryki. Nowy showroom – w odróżnieniu od salonów z oświetleniem – to miejsce, które poza wrażeniami estetycznymi, oferuje także doświadczanie światła – i to dosłownie.

 

philips_showroom_01

 

philips_showroom_03

 

philips_showroom_04

 

W jednym miejscu zgromadzone zostały lampy nagrodzone i wyróżnione na najważniejszych konkursach branżowych, takich jak: iF DESIGN AWARD, Red Dot Awards czy Compasso d’Oro. Wśród prezentowanych produktów odnaleźć można kolekcje marki Philips, widowiskowe modele włoskiej pracowni Luceplan czy minimalistyczne projekty belgijskiego Modulara. Zainstalowane zostały m.in. multimedialne panele Luminous Textile, modułowa struktura Synapse czy dosłownie – lampy bez żarówek, czyli LED zintegrowany z oprawą. W Showroom Philips Lighting poczujemy się jak w domu. Możemy swobodnie przemieszczać się między zaaranżowanymi przestrzeniami: jadalnią, kuchnią i łazienką na parterze oraz pokojem dziennym, sypialnią i kącikiem dla dziecka na antresoli. Wyeksponowane są tam przykładowe rozwiązania oświetleniowe wymienionych wyżej marek. Gdybyśmy potrzebowali zasięgnąć rady eksperta w doborze optymalnego oświetlenia, pomoże nam gospodarz showroomu – Agata Smolich, która jest architektem wnętrz.

 

philips_showroom_09

 

philips_showroom_10

 

philips_showroom_12

 

philips_showroom_19

 

W innej strefie znajduje się przestrzeń eksperymentalna z możliwością samodzielnego testowania parametrów światła. Służy temu LAC – Lighting Application System. Dobieramy w nim źródła światła (żarówki LED, tradycyjne, świetlówki i halogeny), a także jego barwę i natężenie sprawdzając jednocześnie, jaki wpływ mają dane parametry na nasze samopoczucie. Nowością jest inteligentny i interaktywny system Philips HUE, dzięki któremu zaczynamy w pełni panować nad światłem: regulujemy kolor, intensywność, dopasowujemy barwę światła do rytmu swojego dnia i tworzymy wybrane sceny świetlne.

 

philips_showroom_18

 

Mamy nadzieję wypełnić lukę polegającą na braku działań edukacyjnych dotyczących światła w Polsce. Zarówno w zakresie potencjału dekoracyjnego, jakie daje oświetlenie, jak i umiejętności doboru odpowiednich parametrów świetlnych do indywidualnych potrzeb –mówi Agata Smolich, gospodarz Showroom Philips Lighting.

 

 

philips_showroom_17

 

philips_showroom_15

 

philips_showroom_13

 

Przy ul. Duchnickiej 3 odbywać się będą cykliczne wydarzenia dla architektów, jak również spotkania edukacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych wzornictwem i możliwościami kreowania przestrzeni za pomocą światła. Informacje o planowanych wydarzeniach i samym miejscu można znaleźć na stronie internetowej: www.philips.pl/showroom. Philips Lighting Showroom jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 09.00 – 18.00, a w sobotę w godz. 10.00 – 15.00.

5 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =

Zostaw maila

a nic Ci nie ucieknie!

FreshMail e-mail marketing free online marketing software