Apartament w Londynie

Ten przepiękny, tradycyjny angielski dom znajduje się w Londynie. Chociaż trudno w to uwierzyć, to dom pod wynajem. Urządzony pięknie, z dbałością o detal i wygodę potencjalnych domowników. Chociaż… nie można mu odmówić pewnej, a raczej znacznej dozy eklektyzmu…

Na parterze, a właściwie w suterenie zaaranżowano jadalnię i aneks kuchenny. Z tego pomieszczenia wyjść można do przydomowego ogródka.Całość prześwietlona jest dużą ilością naturalnego światła padającego przez duże przeszklenia w postaci drzwi balkonowych.We wnętrzu zestawiono elementy vintage i w stylu rustykalnym z nowoczesną, minimalistyczną zabudową kuchenną. Przytulności dodaje prosty kominek. Prowadzi tutaj betonowa, minimalistyczna klatka kuchenna z zabawnym neonem.

 

fivedoorsdown24

fivedoorsdown8

fivedoorsdown5

fivedoorsdown6

fivedoorsdown7

fivedoorsdown26

fivedoorsdown27

Na pierwszej kondygnacji – salonik oraz sypialnie. W tej części domu nic nie zmieniło się od lat. Stara podłoga, stiuki, stolarka okienna i drzwiowa. Właśnie to dodaje tym pomieszczeniom najwięcej wdzięku. Skórzana sofa typu chesterfield oraz Egg Chair wyglądają zjawiskowo w staroświeckim wnętrzu. A nad tym wszystkim – oryginalny kryształowy żyrandol pamiętający jeszcze czasy królowej Wiktorii.

 

fivedoorsdown41

fivedoorsdown12

5doorsdown55

5doorsdown52

5doorsdown51

5doorsdown50

fivedoorsdown18

fivedoorsdown35

fivedoorsdown36

fivedoorsdown38

fivedoorsdown15

fivedoorsdown14

fivedoorsdown13

fivedoorsdown4

5doorsdown56

Na ostatnie kondygnacji, na którą prowadzi szalona klatka schodowa cała obwieszona popartowymi plakatami,  panuje klimat z lat 60. Podkreśla to kolor ścian w modnym odcieniu blue petrol oraz autentyczne meble z epoki – meblościanka, huśtawka, biurko oraz fotel do pracy.

 

fivedoorsdown30

fivedoorsdown19

fivedoorsdown28

fivedoorsdown29

fivedoorsdown31

fivedoorsdown23

Fot. Lordshippark