punkt siedzenia

Beata Bochińska. Przesłuchanie.

Historyczka designu, specjalistka zarządzania designem i rozwojem produktu, kolekcjonerka. Autorka metodologii prognozowania trendów stylistycznych z wykorzystaniem profili klienta. W tym obszarze współpracuje z największymi sieciami wyposażenia wnętrz i producentami. Autorka kilkuset artykułów specjalistycznych, raportów i książek poświęconych zarządzaniu designem. Producentka i współautorka filmów dla TV i kontentu dla portali branżowych. Wykładowczyni krytyki designu na Uniwersytecie Warszawskim i zarządzania rozwojem nowego produktu w SGH w Warszawie. Prowadzi dedykowane warsztaty dla firm z tworzenia korzyści biznesowych w oparciu o wykorzystanie designu i szkolenia dla kolekcjonerów i miłośników designu. Jurorka konkursów projektowania usług o zasięgu globalnym (Nowy Jork, Sydnej, Kair, Warszawa) w dziedzinach: design, digital media i software design. Autorka książki “Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”. O książce pisaliśmy TUTAJ.  Specjalnie dla Punktu Siedzenia Beata Bochińska udzieliła mini-wywiadu. Pokazujemy także wnętrza jej obłędnego domu w Milanówku (dzięki Patyna.pl)

Kim chciałabyś być, jeśli nie byłabyś… Ja jestem absolutnie zadowolona z tego co robię, bo design to moja pasja… więc zostaję tym kim jestem.

Od czego się zaczęło?  Od wyjazdu do huty szkła i pierwszej dużej wystawy pt Szklana Partyzantka, z którą, po pokazaniu w warszawskim IWP, pojechałam do Meksyku i USA.

Czego nie lubisz w swojej pracy? Żmudnych opisów, bibliografii i formalnej inwentaryzacji.

Co jest w pracy dla ciebie najważniejsze? Kontakt z ludźmi! Zawsze z kreatywnymi wrażliwcami, ciekawymi freakami – pojadę dla nich na koniec świata!

Inspiracje? Reżyserzy filmowi i operowi – kreują lepszą i ciekawszą rzeczywistość.

Twój mistrz? Katarzyna Urbanowska (moja babka) – kobieta inteligentna, pracowita, silna, samodzielna, niezależna, z klasą.

Plany na przyszłość? Wprowadzić polski vintage design na światowe salony i wykreować mega produkt przyszłości w zespole innowatorów i designerów.

Fot.  Max Zieliński, set design: Eliza Dunajska