dom wtulony w kamienie, Portugalia

Lubię współczesną architekturę: szkło, beton i stal. Cudownie proste kąty, powierzchnie gładkie jak tafla lodu, przestrzeń prześwietloną naturalnym światłem. Jednak, czasem, gdy przypomnę sobie urocze domki na angielskiej wsi albo śliczne drewniane chatki na zboczach ośnieżonych Dolomitów myślę sobie, że to domy, w których zamiast cementu użyto miłości, zamiast fundamentów postawiono na przyjaźń. Domy, w których ważniejsza od samej architektury jest rodzina, która w nich mieszka.

 

4555913-6823744

 

Stone House - Guimaraes, Portugal (3)

 

Stone House - Guimaraes, Portugal (2)

Jednym z takich domów jest bez wątpienia niezwykły kamienny dom w górach, obok miejscowości Fafe w Portugalii. Powstał w 1973 roku. Zbudowany, a może należałoby napisać wkomponowany pomiędzy cztery olbrzymie głazy narzutowe. Casa do Penedo wygląda na bardzo surowy i nieprzyjazny.

 

0000aaf6_medium

 

Jednak wewnątrz zadbano o wszelkie udogodnienia, łącznie z kominkiem i basenem wykutym w jednej ze skał. Podobno nikt tam teraz nie mieszka. Może ten dom czeka na nas? ON byłby zachwycony, jak sądzę. Przyroda – kamienie, owce oraz ponure niebo i mój partner jest w swoim żywiole.

 

Casa-do-Penedo-Portugal

 

Fot. wikimedia.org, redbubble, 

One Comment

  • Kamila commented on 25 marca, 2017 Reply

    Niesamowite zdjęcia, do tej pory raczej żyłam w przekonaniu wykorzystania kamienia w pomieszczeniach, albo na zewnątrz, ale nie żeby cały dom był dosłownie w kamieniu. Rewelacja!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + eighteen =