Dwa pokoje z kuchnią

Skandynawowie potrafią urządzać niewielkie przestrzenie. Ich mieszkania, mimo, że zaledwie 60- metrowe wydają się naprawdę przestronne. Chyba głównie dlatego, że są takie… białe. Uwielbiam konsekwencję w aranżacji szwedzkich wnętrz. Jakie trzeba mieć samozaparcie, by (prawie) ograniczyć się jedynie do dwóch kolorów – białego i czarnego!

 

Przy starym, drewnianym stole ustawiono niebieskie krzesła  Mrówka (Ant) Fritza Hansena zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1952 roku. Biała kuchnia ma stalowe półki, kuchenkę, wyciąg oraz blat. Na podłodze – oczywiście biało czarne, klasyczne kafle ułożone w szachownicę. Z kuchni przechodzimy do salonu, a dalej do długiego korytarza, który prowadzi do sypialni.

 

W salonie ustawiono białą sofę z IKEA, a przed nią metalowy stolik z marmurowym blatem. Podłogę – białe  deski chroni dywan z duńskiej firmy HK Living.  Przy czarnym biurku – białe krzesło typu Thonet.

 

Do sypialni prowadzi korytarz, w którym na wysokości wejścia do sypialni skuto tynk odsłaniając ceglaną ścianę. Zabawnym elementem wystroju wnętrza jest plakat Michaela Jacksona, w skandynawskim mieszkaniu można by się spodziewać czegoś zupełnie innego.

Fot. Entrance

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × four =