EGE – dywany odpowiedzialne

 

Marka EGE znana jest z nie tylko z tego, że projektują dla niej takie sławy jak Christian Lacroix czy Tom Dixon, z doskonałej jakości produktów oraz obsługi klientów na najwyższym poziomie. Tego znanego na świecie producenta dywanów i wykładzin wyróżnia odpowiedzialność społeczna potwierdzona certyfikatem CSR. Corporate Social Responsibility (CSR) jest koncepcją, według której przedsiębiorstwa działają uwzględniając interesy społeczne i ochronę środowiska, a także dbając o relacje z różnymi grupami partnerów biznesowych.

 

 

Firma troszczy się więc o zatrudnionych pracowników, oraz o to, aby ich warunki pracy były jak najlepsze. Zwraca uwagę na przestrzeganie praw człowieka oraz niełamanie zasad równości płci. Respektuje te prawa również wśród podmiotów, z którymi współpracuje. EGE co roku publikuje raporty z działań CSR, tym samym udowadniając, że społeczna odpowiedzialność i zrównoważony rozwój nie są tu wyłącznie hasłem wykorzystywanym w celach marketingowych. Porzucone sieci rybackie stanowią jedną dziesiątą odpadów trafiających do oceanów. Mogą dryfować wiele miesięcy a nawet lat, stanowiąc poważne zagrożenie dla mieszkańców mórz i przyczyniając się do degradacji środowiska naturalnego. Zbierane i czyszczone, a następnie poddane recyklingowi mogą stać się bardzo mocnymi i wytrzymałymi włóknami,
stosowanymi w przemyśle tekstylnym. EGE do produkcji używa materii powstałej właśnie z używanych sieci rybackich.

 

 

Wykładziny dywanowe w płytkach produkowane są tu także na miękkim i elastycznym, charakteryzującym się doskonałymi właściwościami akustycznymi, podłożu Cradle to Cradle CertifiedTM Ecotrust, powstającym z recyklingu tysięcy butelek PET. To nie jedyny przejaw odpowiedzialności za środowisko naturalne tej firmy. W fabrykach stosuje się oświetlenie wykorzystujące technologię LED, a woda stosowana w dużych ilościach podczas procesów technologicznych, np. barwienia przędzy, jest oczyszczana i ponownie używana podczas kolejnych etapów produkcji. Nadwyżki energii cieplnej wykorzystywane są do ogrzewania budynków firmy, ale też przekazywane do sieci ciepłowniczej i trafiają do 380 domów jednorodzinnych w gminie. EGE stara się realnie i konsekwentnie dbać o środowisko w którym żyjemy, mając nadzieję, że nasi potomkowie odziedziczą czysty świat. Z tego powodu popiera też m.in. Global Compact – wytyczne ONZ dotyczące praw człowieka, pracy, środowiska i walki z korupcją.
EGE to producent wysokiej klasy wykładzin dywanowych, spełniających większość światowych norm użytkowych, działający od 1938 roku w Danii. Specjalizuje się w wykorzystywaniu najbardziej zaawansowanych technologii, kładąc przy tym nacisk na ochronę środowiska naturalnego i warunki pracy osób zatrudnionych.

 

Wyłącznym dystrybutorem marki EGE na Polskę jest firma Carpet Studio. Więcej o tej marce i dystrybutorze: www.carpetstudio.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 1 =