Galaeria Factory. Z miłości do sztuki i designu

Sklep galaeria.com w obecnym kształcie działa od 2015 roku jako miejsce skupiające amatorów i pasjonatów dobrego designu. Z pełnym zaangażowaniem i pasją szukają unikatów designu europejskiego ubiegłego stulecia, mebli industrialnych, przedmiotów po redesignie, współczesnego designu nawiązującego do tych stylów, a także dzieł wyjątkowych artystów.

Na ten moment czekali prawie 8 lat – tyle czasu zajmuje sezonowanie wyjątkowego materiału jakim jest drewno czarnego dębu. To skamielina, która 4 500 lat przetrwała na dnie Wisły i Pilicy, po wydobyciu sezonowana w wymagających warunkach, które pozwalają zachować kolor i układ słoi oryginalny dla układu sprzed kilkudziesięciu wieków. Czarny dąb – tzw. „polski heban” to niezwykle cenny surowiec – drewno kopalne, którego zasoby podobnie jak diamentów są mocno ograniczone, co dodatkowo podnosi prestiż mebli i elementów dekoracyjnych wykonanych z tego materiału. Zakonserwowane głównie przez wilgoć i pozbawione dostępu powietrza drewno to przetrwało tysiące lat na dnie rzeki zmieniając swoją barwę w wyniku reakcji zachodzących pomiędzy garbnikami w nim zawartymi, a solami żelaza obecnymi w wodzie lub ziemi. Przed laty ten wyjątkowy materiał doceniali najlepsi artyści i rzemieślnicy tworząc między innymi “meble gdańskie”, a w Rosji ten szlachetny surowiec zarezerwowany był jedynie dla caratu.
Drewno Galaerii Factory i wyroby z niego powstałe posiadają certyfikaty Laboratorium Datowań Bezwzględnych w Cianowicach, poświadczające o wiekowości materiału na 2500 do 4500 lat, oraz świadectwo Instytutu Technologii Drewna z Poznania świadczące o jego autentyczności. Meble wykonane z czarnego dębu – proste w swym kształcie i zachwycające głębią koloru, który jest wynikiem działania natury. Jedna z linii komód obdarzona została absolutnie unikatowymi nóżkami, które wcześniej stanowiły oryginalne groty oszczepów olimpijskich.

Czarny dąb był początkiem, który poniósł artystów dalej w poszukiwaniu kolejnych ideałów. Ich odsłoną jest seria betonowych lamp autorstwa Bogumiła Gali i Adriana Purgała. Lampy wykonane są z najwyższej jakości specjalistycznej mieszanki betonu architektonicznego. Jego wybarwienie uzyskujemy w 100% z naturalnych komponentów, bez dodatku sztucznych barwników a specjalny sposób ich wykonania pozwala na uzyskanie wyjątkowej porowatości eksponującej naturalne piękno materiału, jakim jest beton. Całość dopełniają metalowe elementy wykonane i zabezpieczone farbą bądź lakierem nakładanym proszkowo. Każda nasza lampa w całości wykonana jest ręcznie i pomimo powtarzalnej produkcji stanowi rękodzieło. Lampy powstały w kolekcjach:

*LEVELS – nawiązują swoją formą do wielopoziomowych fabryk.

 

*ROCKET – lampa betonowe kloszowa, która swoją formą i odpowiednio dobraną żarówką, nawiązuje do motywu startującej rakiety

 

*VULCANO – swoim kształtem i fakturą nawiązuje do wulkanu i zastygniętej na nim lawy.

 


*EIFFEL – lampa inspirowana najsłynniejszą paryską wieżą na świecie – kultowym industrialnym obiektem, to beton zakuty w metalowe elementy

Wszystkie projekty Galaerii Factory, w tym komody z czarnego dębu i betonowe lampy będziecie mogli zobaczyć na najbliższych targach Arena Design 2017 w Poznaniu, PAWILON 5 stoisko nr 9 oraz Home Decor, PAWILON 6a, ANTRESOLA stoisko nr 102.  Już w marcu w dniach 14-17.03!
A dla wszystkich czytelników naszego bloga wraz z Galaeria Factory mamy konkurs, w którym do wygrania są zaproszenia na Arena Design 2017. Śledźcie w czwartek – 9.03 nasz profil na Facebooku! By zgarnąć wejściówkę trzeba będzie udostępnić post konkursowy na swoim profilu oraz zapisać się do naszego newslettera. Nic prostszego, prawda?  Konkurs trwał będzie do niedzieli – 12.03. Do zobaczenia w Poznaniu!

.