punkt siedzenia

Nizio Interior

Budzące skojarzenia z jednym z najsłynniejszych dzieł Damiena Hirsta witryny wykonane na bazie dawnych aptecznych szafek, industrialne lampy oraz intrygujące lekkością i finezją stoły z litego mahoniu to produkty z najnowszej kolekcji Nizio Interior. Obok nich w kolekcji pojawiły się także udostępnione na wyłączność projekty firm Woodlight i Dodomo oraz innych rodzimych marek.

 

-Miłośnikom sztuki współczesnej, najnowsze witryny z kolekcji Nizio Interior kojarzą się z pracami brytyjskiego artysty Damiena Hirsta. Jednak nie zamierzaliśmy bezpośrednio nawiązywać do jego twórczości. Poddając dizajnerskiej redefinicji apteczne szafki z okresu międzywojnia, chcieliśmy uchwycić i przywrócić pamięć o historii, jakiej świadkami były te niepozorne meble, a jednocześnie nadać im nowoczesną formę – mówi Mirosław Nizio, architekt i twórca Nizio Interior. Marki, która w swoich dotychczasowych kolekcjach prezentowała wykonywane w nowatorskich formach i materiałach fotele teatralne oraz stolarskie stoły. Witryny powstały na bazie konstrukcji przedwojennych aptecznych mebli. Wielokrotne szlifowanie i polerowanie powierzchni pozwoliło na wydobycie blasku stali ukrytej pod warstwami lakieru. Nowe szyby i półki z przypominającego pancerne szkła oraz precyzyjne wykończenie, nadały witrynom nowe oblicze. Szafki przeistoczyły się w dizajnerskie meble o intrygującej fakturze i formie, które idealnie wpasują się w gabinetowe, salonowe czy jadalniane przestrzenie.

 

Nowa kolekcja Nizio Interior wzbogaciła się też o stoły, które mimo imponujących rozmiarów (300 x150x80 cm) zaskakują lekkością i finezyjnym kształtem. Nieregularne formy blatów z litego mahoniowego drewna zyskały gładką fakturę dzięki ścieraniu i olejowaniu. Jeden ze stołów wsparty jest na stalowych nogach nadających meblowi wyrazistego charakteru. Bazą dla drugiego są kunsztowne stalowe profile, które podkreślają subtelności stołu. Meble wykonane w pojedynczych egzemplarzach znajdą zastosowanie w przestronnych mieszkaniach i domowych jadalniach, ale też w restauracyjnych i klubowych przestrzeniach. Do podobnych wnętrz dedykowana jest industrialna lampa, którą Nizio Interior, zgodnie z ideą 3xR odzyskało z dawnej fabrycznej przestrzeni. Metalowy klosz zyskał nowoczesny sznyt po pieczołowitej renowacji i emaliowaniu.

 

Kolekcję Nizio Interior uzupełniają również projekty dizajnerów wyróżnionych w konkursie 3xR: recycle, reuse, remake. Stołek Sputnik to dzieło Michała Bogusza. Bazą tego „przenośnego” mebla jest siedzisko w formie stożkowatego dysku. Do jego spodniej części przykręca się 3 puste butelki PET, które po napompowaniu za pomocą rowerowej pompki stają się stabilnymi i efektownymi nogami. Z kolei w skład zestawu reCLOCK Katarzyny Kędzior wchodzi 5 nietuzinkowych zegarów inspirowanych stylem art deco, wyprodukowanych ze zmielonych zakrętek po butelkach PET i opakowań z tworzyw sztucznych. W kolekcji Nizio Interior znajdziemy też lampę Satellite Image od studia Balance, wykonaną z nawiercanej czaszy anteny satelitarnej i malarskiej sztalugi.

 

Nizio Interior prowadzi wyłączną sprzedaż mebli marki Woodlight Teresy Rohm łączących inspiracje skandynawskim wzornictwem z industrialną stylistyką. Stoły i regały z drewna sosnowego, dębowego lub jesionu, a także bardziej egzotycznych gatunków, jak amerykański orzech, iroko czy albizia wykonywane są ręcznie z wykorzystaniem starannie dobieranych elementów wykończeniowych. Inżynierska 3 to jedyne miejsce w Warszawie, gdzie można kupić prace Ewy Rozum (Dodomo) oraz produkty ByLight. Dodomo specjalizuje się w restaurowaniu meblarskich perełek. Stworzyła też specjalną wersję popularnego modelu lamp wykonaną z kaszmiru. ByLight dostarczają do Nizio Interior oświetlenie i akcesoria – żarówki, kolorowe kable i klosze pozwalają na tworzenie lamp według indywidualnych potrzeb klientów.

 

Nowościami w Galerii Nizio Interior są także produkty: New Mono Design (eleganckie meble wykonywane na zamówienie), Ende (porcelana użytkowa), Agaf Design (ceramiczne kubki stylizowane na emaliowane garnuszki do mleka) oraz Paper Sculpture (papierowe rzeźby i akcesoria wnętrzarskie) i Pią-tek Raw Design Clocx (zegary).

 

Do 28 lutego w Galerii Nizio trwa wystawa fotografii Wiktora Franko.

Nizio Interior
ul. Inżynierska 3, Warszawa
www.niziointerior.pl.