punkt siedzenia

Premiera kolekcji AIR. MALAFOR na Ventura Lambrate

W trakcie nadchodzącego tygodnia designu w Mediolanie, studio MALAFOR pokaże po raz pierwszy swoją najnowszą kolekcję mebli dmuchanych AIR. Wystawa, dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza odbędzie się na festiwalu Ventura Lambrate.

 

 

Od 14 do 19 kwietnia, w trakcie Tygodnia Designu w Mediolanie swoją najnowszą kolekcję mebli pokaże MALAFOR. Premiera produktów trójmiejskiego studia odbędzie się w industrialnych wnętrzach festiwalu Ventura Lambrate, znanego z prezentacji nowatorskiego i progresywnego wzornictwa. Wystawa zorganizowana jest w ramach inicjatywy Wystawiajmy się! – programu Instytut Adama Mickiewicza, skierowanego do projektantów, chcących pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności podczas najważniejszych wydarzeń w branży designu na świecie. Najnowsza kolekcja AIR to udoskonalona kontynuacja mebli dmuchanych MALAFORa. Tym razem poduchy dmuchane leżą na stelażach z drewna dębowego. Stelaże mają prostą, wręcz ascetyczną formę podporządkowaną konstrukcji i funkcji. Poduchy dmuchane ukryte są w różnokolorowych pokrowcach – od stonowanych szarości do ostrzejszej żółci czy pomarańczu – szytych z bardzo trwałego materiału, odpornego na przebicia, łatwego w pielęgnacji i trudnopalnego. Kolekcja AIR składa się z fotela i stołków w trzech odsłonach: VERTICAL, ZIP oraz BACK. Fotel z najnowszej kolekcji to znana już wcześniej forma fotela na stelażu z rurek, tym razem malowanych na kolor nikiel-mat, z pokrowcami wykonanymi w nowej tkaninie oraz z podłokietnikami z drewna dębowego. Charakterystyczną cechą kolekcji jest sposób szycia poduch, z kolorowymi szwami i obszyciami na wierzchu, kieszeniami i przeszyciami wzmocnień siedzisk i oparcia.

 

MALAFOR  to studio i marka stworzona przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Jako studio projektują dla firm zewnętrznych obiekty typowo przemysłowe, a dla własnej marki głównie meble i inne produkty użytkowe. Pomimo, że funkcjonalność jest dla nich najistotniejszym czynnikiem, to koncepcję i ideę stawiają na równi z funkcją. W poszukiwaniu nowych rozwiązań często starają się proponować nowe zastosowanie dla powszechnie znanych materiałów.  W ich produktach widać związek z miejscem, w którym tworzą. Przykładem jest praca z materiałami typowo żeglarskimi, charakterystycznymi dla regionu nadbałtyckiego. W swoich projektach rzemiosło żaglowe połączyli z najnowszą technologią tekstyliów wykorzystywanych do szycia żagli. W ostatnich meblach zaczerpnęli z tradycji rzemiosła żaglowego w procesie szycia tekstyliów typowo tapicerskich. Za pierwszy z obiektów z serii mebli dmuchanych – Blow Sofa otrzymali nagrodę Red Dot w 2012 roku.
www.malafor.com
www.facebook.com/malafor
Studio MALAFOR
Ventura Lambrate
14–19 IV 2015
Via Ventura 14