Salone dell Mobile – Living Divani

Living Divani podczas tegorocznych targów wnetrzarskich w Mediolanie Salone dell Mobile pokazała wiele nowości. Firma nadal rozwija kolekcję mebli tapicerowanych, to one są znakiem rozpoznawczym marki. Jak podkreślają przedstawiciele Living Divani firma wciąż szuka nowych rozwiązań, co znakomicie widać jest w tegorocznych nowościach pokazanych w Mediolanie. Lecz nie tylko zaawansowana technologia jest ważna dla Living Divani. Naturalne materiały wykończeniowe – skóra, lite drewno, wiklina wiklina także są obecne w projektach marki. Tegoroczną nowością jest fornir dębowy StoneOak® o oryginalnej fakturze i wybarwieniu przypominającym kamień. Drewno to pochodzi z pni, które spoczywały pod ziemią w warstwach gliny. Wśród tegorocznych nowinek znalazły się fotel, sofa i łóżko z serii Lipp oraz nowa wersja fotele Frog i Gray – wszystko autorstwa Piero Lissoniego. Marka rozwija też współpracę z projektantami młodego pokolenia, którzy stworzyli biurko Fju, krzesło George’s, stół Brasilia, stołek Nina i konsolę Inari.

Brasilia (1)Projektem Davida Lopeza jest stół Brasilia, którym składa hołd Oscarovi Niemeyerowi wielkiemu wizjonerowi architektury. W formie mebla brak prostych kątów. Zamiast nich pojawiają się miękkie krzywizny, które są odwołaniem do organicznych kształtów natury. Tafla blachy ukształtowana została niczym kartka papieru. Czyste i proste formy stołu doskonale wpisują się w estetykę Living Divani.

 

FJU (2)Konsola Fju

 

FJU (6)Konsola Fju zaprojektowane przez duet projektantów ze studia Kaschkasch z Kolonii. Fiu charakteryzuje się linearnym, prostym wzornictwem i ma uniwersalny charakter. Po złożeniu staje się praktyczną półką z kieszeniami na gazety lub dokumenty. Mebel wykończony jest dębem naturalnym lub barwionym na grafitowo. Założyciele studia Florian Kallus i Sebastian Schneider projektują w minimalistycznym nieformalnym stylu. Precyzyjne linie i geometryczne podziału ich projektów dodatkowo podkreślane są przez proste konstrukcje i urzekająca paletę kolorystyczną wykończeń.

 

Frog cellulosa (2)Po dwudziestu latach od zaprojektowania fotela Frog jego autor Piero Lissoni przedstawia nową wersję tego klasyka. Forma mebla nie uległa zmianie, pojawiły się natomiast nowe materiały i wykończenia. Wypełniająca siedzisko i oparcie plecionka została utkana rzadziej, co nadaje formie więcej lekkości i powierza. Czarna wersja Carbon Frog posiada plecionkę z włókna węglowego. W Frog Cellulosa wyplot zrobiony jest ze sznurka, a w modelu Frog Scooby są to skórzane warkocze.

 

Carbon Frog (2)

George's Corda (2)Eleganckie, nietypowe i o silnym charakterze. W ten sposób scharakteryzować można krzesło George’s, które zaprojektował David Lopez Quincoces. Prosty w formie model posiada metalową ramę, na której pojawić się mogą różne rodzaje wykończenia: wiklina, skóra, lakier. Siedzisko wykonane jest z drewna jesionowego lub iroko, które sprawdzi się w przypadku modeli użytkowanych na zewnątrz domu.

 

Gray (2)Gray to fotel zaprojektowany przez Piero Lissoniego w 2011 roku. Model ten zaprezentowany został w nowej wersji z oparciem, którego wypełnienie stanowi plecionka ze skórzanych warkoczy. Fotel posiada dębową ramę i skórzaną poduszkę na siedzisku.

 

Gray (1)Fotel Gray

 

Lipp Bed (2)Łóżko Lipp

 

Lipp Bed (5)Rodzina tapicerowanych mebli Lipp autorstwa Piero Lissoniego, dyrektora artystycznego marki subtelnie nawiązuje do wzornictwa lat 50. Nowościami w kolekcji są fotel oraz łóżko. Modele posiadają wyrafinowaną geometryczną formę, którą przełamuje klasyczne pikowanie capitonné, które pojawia się na części wezgłowia łóżka oraz na oparciu fotela. Uwagę zwracają precyzyjnie wykonane detale jak przeszycia i stebnowanie. Meble wykończone są w tkaninie lub skórze. Innym rozwinięciem serii jest sofa Easy Lipp, w której wszystkie charakterystyczne dla kolekcji elementy zostały złagodzone i uproszczone.

 

Lipp_poltrona (5)Lipp Poltrona

 

Nina (1)Stołki barowe Nina

 

Nina (2)Tegoroczna nowość autorstwa Davida Lopeza to stołek Nina. Model występuje w dwóch wysokościach oraz w wersji do użytku zewnętrznego. Jego postawa ukształtowana została z metalowych prętów, a okrągłe siedzisko jest tapicerowane.

 

Inari (3)Konsola Inari to połączenie tradycyjnego japońskiego stylu z włoskim designem. Mebel zaprojektował duet mist­o, który tworzą Tommaso Nani i Noa Ikeuchi. Przypominający monolit model składa się w istocie z czterech stalowych elementów połączonych w harmonijną rzeźbiarską formę.

Fot. Livingdivani.it / Kari-mobili.pl