Subiektywna lista książek na Mikołajki

Mikołajki już niedługo. W dobie laptopów, smartfonów, tabletów ważne jest, aby dzieciom przypominać o  istnieniu książek drukowanych. Dla niektórych to dość egzotyczne.

Tylko pojawia się pytanie: co wybrać? Dobra książka dla dzieciaka to taka, która jest interesująca, niegłupia i ma wartość graficzną.
Oto subiektywna lista najciekawszych lektur dla małych i dużych w sam raz na prezent.

1.WSZYSTKO GRA! tekst: Anna Czerwińska-Rydel, ilustracje: Marta Ignerska

1472__564x1000_wszystko_gra_1WSZYSTKO GRA! Trudno w to uwierzyć, ale tekst Anny Czerwińskiej-Rydel i ilustracje Marty Ignerskiej sprawiają, że odbiorca widzi i słyszysz ten dźwięk! Książka opowiada o grze zespołowej w filharmonii i na boisku . Młody czytelnik dowiaduje się o rozstawieniu orkiestry, budowie instrumentów. Autorka pokazuje jak ciekawe może być strojenie instrumentów, jaką mają budowę i charakter. WSZYSTKO GRA zostało wielokrotnie docenione!  BolognaRagazzi Award , Książka Roku 2012 w konkursie IBBY, Biały Kruk Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium, Lista Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie, Must Have Łódź Design Festival to tylko niektóre nagrody przyznane autorkom za tą fantastycznie napisaną i zilustrowaną opowieść o dźwięku i muzyce w mądry i fajny sposób.

WSZYTSKO GRA 4WSZYSTKO GRA 7WSZYSTKO GRA 3
www.wytwornia.com, 35 zł

 

 

 

2. WYTWÓRNIK DOMOWY tekst i ilustracje: Agata Królak

Wytwornik-domowy-6336-1-1

Agata Królak nie jest jedyną  autorką WYTWÓRNIKA DOMOWEGO. Każdy, szczęśliwy właściciel książki może dodać coś od siebie! WYTWÓRNIK DOMOWY to zabawa i wolność. Tu dziecku pozwala się na malowanie wszystkiego, bez jakichkolwiek ograniczeń. Stoły, kanapy, firanki i ściany należą w całości do bezkarnego, młodego artysty. Duży format WYTWÓRNIKA zachęca do twórczej, intensywnej pracy.

wytwornik-domowy

WYTWORNIK 3

WYTWORNIK 4wytwornia.com, 29 zł

 

 

 

3.WIGILIA MAŁGORZATY – tekst: India Desjardins, ilustracje: Pascal Blanchet

wigilia malgorzatyStarość i święta. Brzmi okropnie. Samotna osiemdziesięciolatka już od dawna nie wychodzi z domu. Wigilię od wielu lat spędza tylko z telewizorem. Aż tu nagle zdarza się coś co odmieni święta i wiele kolejnych dni. Ciepła magiczna opowieść o cudownych świętach i świątecznych cudach dla każdego.

wigilia malgorzaty 3wigilia malgorzaty 3wigilia malgorzaty 1wydawnictwodwiesiostry.pl , 39,90 zł

 

 

4. LOKOMOTYWA Aneta Lewandowska

lokomotywa wycinana
Zeszyt do zabaw LOKOMOTYWA to propozycja dla małych i dużych dzieci. Piękna grafika wzbudzi zainteresowanie każdego dzieciaka, a mamie da troszkę więcej czasu dla siebie. LOKOMOTYWA odpowiada na konkretne i rzeczowe pytania: ile kilometrów mierzy najdłuższy pociąg świata? Do czego służy semafor? Co łączy klauna z pociągiem?

lokomotywa wycinana 3lokomotywa wycinana 2

201311291242010.26515400d 201507131518470.68302600d

papierowka.com , 30zł

 

 

5. ŚLĄSKIE MITY ilustracje: Ewa Kucharska, tekst: Marek Jagielski

slaskie mity 4Śląskie mity są dość abstrakcyjne dla większości Nie-Ślązaków. Zilustrowane historie przez Ewę Kucharską i opowiedziane przez Marka Jagielskiego  robią wrażenie. Dowiedzcie się kim jest Bebok, Skarbek, Meluzyna i Heksa. Przeżywajcie z nimi przygody! Warto bo nagrodą jest śląski żur.

slaskie mity2

Fotografia produktowa wykonana przez PerfectShot

slaskie mity 3

brambla.com , 37zł

2 Comments

  • Magda commented on 1 grudnia, 2015 Reply

    Śliczne książeczki! Szkoda, że mój syn jest już na innym etapie. A może kupię je po prostu dla siebie… 🙂

    • admin commented on 2 grudnia, 2015 Reply

      Ha! ja kupuje dla siebie. Polecam wydawnictwo “Dwie siostry” oraz “Wytwornia”. Znajdzie tam Pani fantastycznie zaprojektowane książki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − five =