Subiektywna lista książek na Mikołajki

Mikołajki już niedługo. W dobie laptopów, smartfonów, tabletów ważne jest, aby dzieciom przypominać o  istnieniu książek drukowanych. Dla niektórych to dość egzotyczne.

Tylko pojawia się pytanie: co wybrać? Dobra książka dla dzieciaka to taka, która jest interesująca, niegłupia i ma wartość graficzną.
Oto subiektywna lista najciekawszych lektur dla małych i dużych w sam raz na prezent.

1.WSZYSTKO GRA! tekst: Anna Czerwińska-Rydel, ilustracje: Marta Ignerska

1472__564x1000_wszystko_gra_1WSZYSTKO GRA! Trudno w to uwierzyć, ale tekst Anny Czerwińskiej-Rydel i ilustracje Marty Ignerskiej sprawiają, że odbiorca widzi i słyszysz ten dźwięk! Książka opowiada o grze zespołowej w filharmonii i na boisku . Młody czytelnik dowiaduje się o rozstawieniu orkiestry, budowie instrumentów. Autorka pokazuje jak ciekawe może być strojenie instrumentów, jaką mają budowę i charakter. WSZYSTKO GRA zostało wielokrotnie docenione!  BolognaRagazzi Award , Książka Roku 2012 w konkursie IBBY, Biały Kruk Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium, Lista Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie, Must Have Łódź Design Festival to tylko niektóre nagrody przyznane autorkom za tą fantastycznie napisaną i zilustrowaną opowieść o dźwięku i muzyce w mądry i fajny sposób.

WSZYTSKO GRA 4WSZYSTKO GRA 7WSZYSTKO GRA 3
www.wytwornia.com, 35 zł

 

 

 

2. WYTWÓRNIK DOMOWY tekst i ilustracje: Agata Królak

Wytwornik-domowy-6336-1-1

Agata Królak nie jest jedyną  autorką WYTWÓRNIKA DOMOWEGO. Każdy, szczęśliwy właściciel książki może dodać coś od siebie! WYTWÓRNIK DOMOWY to zabawa i wolność. Tu dziecku pozwala się na malowanie wszystkiego, bez jakichkolwiek ograniczeń. Stoły, kanapy, firanki i ściany należą w całości do bezkarnego, młodego artysty. Duży format WYTWÓRNIKA zachęca do twórczej, intensywnej pracy.

wytwornik-domowy

WYTWORNIK 3

WYTWORNIK 4wytwornia.com, 29 zł

 

 

 

3.WIGILIA MAŁGORZATY – tekst: India Desjardins, ilustracje: Pascal Blanchet

wigilia malgorzatyStarość i święta. Brzmi okropnie. Samotna osiemdziesięciolatka już od dawna nie wychodzi z domu. Wigilię od wielu lat spędza tylko z telewizorem. Aż tu nagle zdarza się coś co odmieni święta i wiele kolejnych dni. Ciepła magiczna opowieść o cudownych świętach i świątecznych cudach dla każdego.

wigilia malgorzaty 3wigilia malgorzaty 3wigilia malgorzaty 1wydawnictwodwiesiostry.pl , 39,90 zł

 

 

4. LOKOMOTYWA Aneta Lewandowska

lokomotywa wycinana
Zeszyt do zabaw LOKOMOTYWA to propozycja dla małych i dużych dzieci. Piękna grafika wzbudzi zainteresowanie każdego dzieciaka, a mamie da troszkę więcej czasu dla siebie. LOKOMOTYWA odpowiada na konkretne i rzeczowe pytania: ile kilometrów mierzy najdłuższy pociąg świata? Do czego służy semafor? Co łączy klauna z pociągiem?

lokomotywa wycinana 3lokomotywa wycinana 2

201311291242010.26515400d 201507131518470.68302600d

papierowka.com , 30zł

 

 

5. ŚLĄSKIE MITY ilustracje: Ewa Kucharska, tekst: Marek Jagielski

slaskie mity 4Śląskie mity są dość abstrakcyjne dla większości Nie-Ślązaków. Zilustrowane historie przez Ewę Kucharską i opowiedziane przez Marka Jagielskiego  robią wrażenie. Dowiedzcie się kim jest Bebok, Skarbek, Meluzyna i Heksa. Przeżywajcie z nimi przygody! Warto bo nagrodą jest śląski żur.

slaskie mity2

Fotografia produktowa wykonana przez PerfectShot

slaskie mity 3

brambla.com , 37zł