punkt siedzenia

Targi Rzeczy Ładnych 2016

 

Co za dzień! Całą sobotę spędziliśmy w Warszawie na Targach Rzeczy Ładnych. Poznaliśmy wiele ciekawych ludzi, nawiązaliśmy kontakty. Możecie być pewni, że o kilkunastu wystawcach będziecie mieli okazję przeczytać na naszym blogu.  Teraz, na gorąco – fotorelacja z imprezy. Pamiętajcie, że jutro Targi Rzeczy Ładnych czynne są także. Od 11 do 19. Warto się tam wybrać. Jeśli nie po mikołajkowe prezenty, to po to, by poczuć wyjątkową atmosferę pełną pasji i miłości do tego, co piękne!

 

 

 

 

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi designu w Warszawie. Celem imprezy jest promocja i popularyzacja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności.

Targi Rzeczy Ładnych to projekt łączący otwartą dla wszystkich część targową, w ramach której swoje produkty pokazują najlepsze polskie firmy i projektanci, z warsztatami, prezentacjami i panelami dyskusyjnymi poświęconymi projektowaniu, pracy designerów i ich dokonaniom a także historii wzornictwa w Polsce.

Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie nie tylko dla branży i specjalistów, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy lubią dobrze zaprojektowane, estetyczne i funkcjonalne przedmioty, a nie wiedzą jak do nich dotrzeć. Podczas dwudniowej imprezy każdy może zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku – mebli, elementów wyposażenia wnętrz, lamp, ceramiki, tkanin i kupić na miejscu oryginalne produkty najciekawszych polskich marek. Oprócz tego w części targowej dostępne są także produkty retro (odrestaurowane meble i dodatki) i strefa zagraniczna (produkty międzynarodowych firm dostępne w polskich sklepach i showroomach). Podczas Targów nie nie brakuje też najciekawszych polskich grafików, którzy prezentują i sprzedają swoje plakaty, serigrafie, druki, książki i notesy.

Misją Targów Rzeczy Ładnych jest nie tylko promocja dobrego designu i ułatwienie do niego dostępu, ale także edukacja i popularyzacja wiedzy i know-howu z tej dziedziny. – Chcemy stworzyć przestrzeń do dyskusji o wpływie i roli designu w codziennym życiu, a także stworzyć projektantom szansę uzyskania informacji zwrotnej z rynku, dotyczącej ich projektów.

Zainicjowanie dialogu i bezpośredniej relacji między projektantem, a odbiorcą/konsumentem jest dla nas bardzo ważne – mówi Ajka Mroczkowska, współorganizatorka imprezy. – Mamy nadzieję, że prezentacje dotyczące projektowania, panele dyskusyjne i warsztaty z projektantami i producentami będą kopalnią wiedzy dla wszystkich zainteresowanych designem i tych, którzy chcą zawodowo funkcjonować na tym rynku – dodaje.

Fot. Aniela Serek/Punkt Siedzenia