Thinking outside the box, Łódź

W ramach tegorocznego wydarzenia Łódź Design Festival odbędzie się wystawa „Thinking outside the box” prezentującą odważny, progresywny design uznanych projektantów m.in. ‘Mac’ Stopy, Paula Brooksa czy ITO Design. W roli głównej wystąpią: Wyspa, Pelikan i Zoo – tegoroczni laureaci oskara designu Red Dot Award 2015 oraz Nu – kolekcja uhonorowana tytułem TOP DESIGN Award 2015.

 

Pelikan

 

Pelikan (design: Mac Stopa / M. Ballendat) to efekt myślenia o projektowaniu w sposób nieskrępowany i twórczy. Organiczny kształt fotela sprawdzi się wszędzie tam, gdzie czasem trzeba usiąść na dłużej: w bibliotece, sali konferencyjnej, recepcji. W dolnej części siedziska umieszczono półkę, w której można schować książkę czy laptopa. Do wyboru są cztery wersje fotela: na nogach, płozie, na bazie płaskiej i czteroramiennej.

 

Wyspa

 

Wyspa to archetyp mebla, którego twórcami są Christopher Schmidt i Mugi Yamamoto ze studia ITO Design. Niekonwencjonalne wzornictwo siedzisk wyznacza nowy styl w projektowaniu. Jeśli chcemy zaprosić innych do konwersacji wystarczy ustawić sofy w pozycji otwartej. Dyskretną przestrzeń do odbycia kameralnego spotkania można zaaranżować ustawiając meble w pozycji zamkniętej. W kolekcji do wyboru jest fotel, sofa dwu- i trzyosobowa dostępne w kilku rodzajach tapicerek w żywych lub pastelowych kolorach.

 

Zoo

 

Zoo to kolekcja zaprojektowana przez Paula Brooksa, cechująca się dyskretną elegancją. Kameralne spotkania biznesowe, sala konferencyjna czy wykładowa to idealne wnętrza, gdzie można zasiąść w Zoo, które doda takim miejscom koloru i niepowtarzalnego charakteru. Mnogość konfiguracji daje możliwość pełnego dopasowania krzeseł do okoliczności, w jakich będą użyte. Można połączyć je w rzędy, ponumerować i zapełnić salę konferencyjną lub audytorium. Po skończonym wydarzeniu łatwo ustawić je jedno na drugim i w szybkim tempie uporządkować przestrzeń.

 

Nu

Nu (design: Paul Brooks) to gama wszechstronnych foteli kubełkowych o czystej formie. To klasyczne meble o właściwych proporcjach, wykonane z najwyższej jakości materiałów. Nu to dobre rozwiązanie dla przestrzeni, które wymagają kompaktowych rozwiązań. Zintegrowany kaptur umożliwił zmianę prostego fotela w przytulną przestrzeń ułatwiającą koncentrację lub umożliwiającą odbycie spokojnej rozmowy. Kilka wariantów siedzisk oraz stoliki kawowe do kompletu są wyjątkową propozycją do miejsc zarówno oficjalnych, jak i przeznaczonych na relaks.

Fot. www.profim.pl