Delikatessen

Delikatessen to holendersko-polska marka odzieżowa. Założycielami marki są Andrzej Lisowski i Stephen Hartog. Ich rzeczy można kupić w butikach Europy i Azji. Kolekcje Delikatessen łączą w sobie przemyślany design, wyjątkową interpretację obecnych trendów oraz zabawę kolorem i fakturą tkaniny. Wszystko podane w prostej formie nadającej się do codziennego noszenia. Jest to złoty środek pomiędzy zwykłą elegancją a awangardą.

 

IMG_6096

Inspiracją do Kolekcji Jesień Zima był jarmuż.  To też jedna z nielicznych roślin odpornych na mróz – możemy zbierać ją zimą. Niska temperatura pozbawia go też charakterystycznej goryczki.  Jarmuż znany jest także jako superfood. Zawiera zawiera nadzwyczajnie dużo witamin, błonnika i różnego rodzaju mikroelementów.  To właśnie bogactwo i wartości odżywcze tej rośliny stały się inspiracją dla poszukiwania tkanin o wyjątkowych strukturach.

 

IMG_6130

 

IMG_6288

 

IMG_6131

 

W kolekcji Delikatessen jesień-zima 2014/15 projektant wykorzystał  gotowane wełny, grube zimowe bawełny, tweedy jedwabno-wełnianie.  Jedną z charakterystycznych tkanin jest Japoński pikowany denim podany w formie koszulo-kurtki.

 

IMG_6452

 

Klasyczny “bomber jacket”został podany w wysoko-skrętnej włoskiej wełnie. Płaszcze reglanowe zostały wykończone przy szyi ściągaczem z wełny dziewiczej, w środku natomiast projektant zrezygnował z tradycyjnej podszewki na rzecz pokazania architektury wyrobu od wewnątrz. Ciuchy Delikatessen mozna kupić w sklepie internetowym www.farfetch.com

 

IMG_6330

 

IMG_6255

Fot. Zuza Krajewska
Stylizacja: Andrzej Sobolewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − seven =