Zoe Zee. Przesłuchanie.

Zoe Zee to zarówno pracownia projektowa jak i warsztat stolarski. Założycielką jest Zosia Bubnicka – z wykształcenia Pani designer i stolarz. W swoich projektach łączy funkcjonalność z minimalizmem. Meble Zoe Zee można personalizować i dopasowywać do własnych potrzeb. Wszystkie wykonane są ręcznie, dzięki zastosowaniu tradycyjnych narzędzi i technik stolarskich. Najbardziej lubi połączenie drewna i stali.

 

Kim chciałabyś być jeśli nie byłbyś…
Zosia Bubnicka:
Nie byłabym kimś innym. Uważam, że każdy powinien być tym kim chce być i nie zważając na przeciwności losu – nie poddawać się i dążyć do celu.

Od czego się zaczęło?
Zosia Bubnicka:
W moim domu rodzinnym role są nieco odwrócone niż to zazwyczaj bywa. Kobiety potrafią naprawić kran, przywiercić półki jak i posługiwać się wszystkimi po
dstawowymi narzędziami. Z domu wyniosłam smykałkę “zrób to sam”, a na wydziale Wzornictwa Przemysłowego nauczyłam się projektować i myśleć kreatywnie. Do tego zawsze pociągało mnie stolarstwo – tak też mieszanka tych wszystkich okoliczności sprawiła, że jestem w końcu w miejscu w którym zawsze chciałam być.

Czego nie lubisz w swojej pracy ?
Zosia Bubnicka:Nie ma zajęć, których nie lubię w swojej pracy. Jedyne za czym nie przepadam to pośpiech. Ponieważ w każdy mebel wkładam całe swoje serce- nie potrafię poświęcić mniej czasu na detale itp.

Co jest w pracy dla Ciebie najważniejsze?
Zosia Bubnicka: Dbałość o detale, profesjonalizm i święty spokój.

Inspiracje?
Zosia Bubnicka: Inspiracją dla mnie jest styl skandynawski – idea łączenia minimalizmu z f
unkcjonalnością.

Twój mistrz?
Zosia Bubnicka: Jeszcze takiego nie poznałam, ale podziwiam wielu projektantów.

Plany na przyszłość?
Zosia Bubnicka: W przyszłości chciałabym aby moja firma rozrosła się do tego stopnia, abym mogła tworzyć nowe miejsca pracy zarówno dla rzemieśl
ników jak i projektantów.

toaletka

b5_1

2_toaletka

img_20160804_181945

_dsc0463

img_20160726_172010

img_20160726_171341

6

Fot. serwis prasowy