Design z Polski w Rio de Janeiro

Od 30 marca do 16 maja Culture.pl, we współpracy z The Spirit of Poland, zaprezentuje kolejną odsłonę wystawy polskiego designu w Centro Carioca de Design w Rio de Janeiro. Po dwukrotnej wizycie w São Paulo w ramach DW! São Paulo Design Weekend oraz wystawie w Museu Nacional w Brasilii, przyszła kolej na Rio. Lokalizacja wystawy to nowoczesne Centro Carioca de Design. Będzie to czwarta wystawa z cyklu The Spirit of Poland w Brazylii.Tsop_Zieta_3+_workshop

 

tsop_vzor_RM58

Otwarcie wystawy The Spirit of Poland zbiegnie się z 5. rocznicą powstania Centro Carioca de Design. Dla organizatorów to duże wyróżnienie, że właśnie wystawą z Polski brazylijskie centrum zamierza uczcić swoje urodziny. „Zależało nam bardzo, żeby wystawa rozpoczęła się dokładnie tego samego dnia, kiedy 5 lat temu otworzyliśmy podwoje dla publiczności Rio. Design z Polski nie jest tu znany, to temat bardzo świeży i przez to ciekawy. Jestem pewna, że znajdzie spore zainteresowanie u naszych odbiorców” powiedziała Paula de Oliveira Camargo, Dyrektorka Centro Carioca de Design.

Tsop_Rio de Janeiro_fot Dorota Brauntsch Noga (13)

2015 rok to również wyjątkowy rok w historii samego miasta, które w marcu świętuje 450. urodziny (zostało założone dokładnie 1 marca 1565 roku). „Fakt, że w tym niezwykłym czasie możemy być w Rio, jest sporym wyróżnieniem dla polskiego designu. Rio to miejsce o niezwykle barwnym życiu kulturalnym, to również siedziba najstarszych szkół designu w Brazylii” – mówi Weronika Rochacka-Gagliardi, współorganizatorka wystawy. W ramach wystawy, organizatorzy przewidują towarzyszące jej wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty praktyczne, które skierowane są zarówno dla lokalnego środowiska artystyczno-projektowego, studentów z miejscowych szkół, uniwersytetów, jak i dla szerszej publiczności oraz turystów.Tsop_Kosmos Project_the maskstsop_kafti_lineworks_r kazmierczak (4)

tsop_brokat spinki_foto_radoslaw_kazmierczak

Tsop_Agnieszka Bar_Group Vase_

tsop_takk_RUII-II

tsop_pet petits_warsaw

Fot. www.culture.pl, www.spiritofpoland.pl

One Comment

  • Matylda commented on 22 marca, 2015 Reply

    fajnie, ze polskie projekty są promowane nawet tak daleko stąd 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 15 =