Kwaterę dla studenta wynajmę

Dla szwedzkiego studenta znalezienie mieszkania nie jest sprawą prostą, tak mówiła mi moja przyjaciółka Joanna, która skończyła architekturę w Goeteborgu. By wynająć mieszkanko na krótki czas (4 lata) trzeba miesięcznie płacić wielkie pieniądze. Wyjściem jest zamieszkanie w parę osób, ale to też nie każdemu pasuje. Impreza non – stop nie była czymś co pasowało Aśce. Dlatego zdecydowała się na akademik. Ostatnio przesłała mi mail, w którym ubolewała, że skończyła studia. Dlaczego? Bo teraz studenci będą mieli odlotowe chaty! I przesłała mi link. Zdjęciami po prostu muszę podzielić się z Wami. Sama chciałabym mieć taki domek! A nazywa się on Smart Student Unit czyli “Jednostka Inteligentny Student”. Dla mnie też już trochę za późno…

 

100-Square-Foot-Smart-Student-Unit-in-Sweden-2

 

332764,xcitefun-student-unit-1

 

100-Square-Foot-Smart-Student-Unit-in-Sweden-4

 

dezeen_Smart_Student_Unit_by_Tengbom_2

 

Tengbom Architects zaprojektowali domek o powierzchni mniejszej niż 10 m kwadratowych,  w którym znalazło się miejsce na jadalnię, kuchnię, salon i biureczko oraz łazienkę i małe patio. Całość zbudowana została z ekologicznego, lekkiego i taniego materiału. Ze sklejki!

 

 

100-Square-Foot-Smart-Student-Unit-in-Sweden-5

 

100-Square-Foot-Smart-Student-Unit-in-Sweden-1

 

Na razie powstał tylko prototyp, ale podobno po wakacjach 2014 roku pierwsi studenci będą mogli zamieszkać w Smart Student Unit. Pierwsze osiedle będzie liczyło 22 domki.

Fot.  Tengbom Architects

One Comment

  • ela commented on 17 maja, 2014 Reply

    ładny, ciekawe w jaki sposób ogrzewany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − 4 =