Młodzi zdolni. Co się stanie w Mediolanie?

Badania i eksperymenty, energia i dynamizm – oto Incipit. Wyjątkowa firma – laboratorium.
Od 2013 roku, kiedy powstała z inicjatywy Roberto Hoz i Marty Bernstein prowadzi warsztaty i szkolenia, gdzie młodzi projektanci mogą udoskonalać swoje rzemiosło, a pomysły urzeczywistniać i wprowadzać do masowej produkcji.

Schermata-04-2456031-alle-14.42.31

Oficjalny debiut tej wyjątkowej firmy będzie miał miejsce w najodpowiedniejszym z miejsc.
W kwietniu 2014 roku podczas Milan Design Week na Ventura Lambrate , gdzie od lat młodzi projektanci łączą siły i wymieniają idee.

Postfossil_Ventura-Lambrate-2011_photo-credits-Nicole-Marnati-5

Fot. Nicole-Marnati

Incipit już dzisiaj ujawnił trzy spośród projektów, które pojawią się podczas wielkiej premiery firmy. Prawdę mówiąc ich zdjęcia sprawiły, że już zaczęłam odkładać na bilet do Mediolanu. Trzy projekty, trzy sylwetki młodych projektantów, którzy dzięki firmie-laboratorium mieli okazję i możliwość wypłynąć na szersze (bardzo szerokie) wody. Prosto do Mediolanu.

Ilaria Innocenti

MUSELET (7)

MUSELET (4)

Ilaria Innocenti pracuje w Mediolanie. Jej projekt to seria naczyń “Muslet”. Ceramiczne misy – szkliwione wewnątrz, matowe z drugiej strony, ujęte zostały w metalową konstrukcję, uchwyt wygięty  w kształt zawleczki od korka szampana.

Tommaso Caldera

LOUIS (6)

LOUIS (5)

LOUIS (1)

Są ludzie, którzy stracili głowy dla pieniędzy. Głowę straciła też skarbonka “Louis” zaprojektowana przez Francuza Philippe Tabe. Skarbonka  jest wykonana z odlewu ceramicznego wykończonego matowym szkliwem.

Philippe Tabet

PITAWspółczesny projekt z najbardziej tradycyjnego materiału – marmuru. “Pita” Tommaso Caldera wykonana została  z białego marmuru Carrara. Elegancki kamień i przedmiot najbardziej codziennego użytku jakim jest moździerz to ciekawy kontrast treści i formy. Zabawa, w którą
bawić się możemy w kuchni i bezpośrednio na stole.

Fot. Incipit

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × one =