Stockholm 2014 czyli marzenie kawosza

 

Pośród wielu przepięknych projektów prezentowanych w tym roku w trakcie Targów w Sztokholmie prawdziwy mój zachwyt wzbudził zestaw do parzenia kawy! Po pierwsze dlatego, że uwielbiam prosty design, po drugie, ponieważ jestem najprawdziwszym kawoszem. Jego twórcą jest włoski designer Luca Nichetto, znany między innymi ze współpracy z tak znakomitymi firmami jak: Established & Sons, Foscarini, Fratelli Guzzini, Moroso, Offecct, Salviati, Skitsch i Venini.

 

TNY_nichetto_main1-792x440

 

Nichetto zaprojektował komplet kawowy specjalnie dla kanadyjskiego sklepu Mjölk, który sprzedaje i popularyzuje w Ameryce Północnej design skandynawski i japoński. “Sucabaruca” od samego początku był projektem międzynarodowym. Jego pomysł zrodził się podczas pierwszej wizyty Luca w Kanadzie w trakcie spotkania projektanta z właścicielami sklepu Mjölk. Prototypy naczyń wykonała ceramiczka, także z Kanady – Alissa Coe, we wprowadzaniu projektu na rynek pomagała Rosjanka mieszkająca w Nowym Jorku – artystka Lera Moiseeva.

 

Sucabaruca-by-Luca-Nichetto-and-Mjolk_dezeen_10ss

 

“Sucabaruca” to zestaw składający się z trzech kubeczków, dzbanka, zaparzacza oraz tacy wykonanej ręcznie z kanadyjskiego klonu. Można go mieć w czterech kolorach: białym, niebieskim, różowym i szarym.

 

Sucabaruca-by-Luca-Nichetto-and-Mjolk_dezeen_3

 

Sucabaruca-by-Luca-Nichetto-and-Mjolk_dezeen_8

 

Sucabaruca-by-Luca-Nichetto-and-Mjolk_dezeen_2

 

sucabaruca_low_res-19

 

sucabaruca_low_res-16

 

Jeśli więc macie ochotę na taki komplet możecie polecieć do Toronto do Mjölk (adres sklepu: 2959 Dundas St W, Toronto, Canada) lub poczekać aż “Sucabaruca” będzie można kupić
w ich sklepie internetowym (jeszcze nie ma, już sprawdzałam!) http://store.mjolk.ca

Fot. Lucanichetto.com, Mjolk.ca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 4 =