Zrównoważone zegarki – kolekcja “Number” od Larsen & Eriksen Copenhagen

Larsen & Eriksen to niezależne studio z Kopenhagi stworzone w 2015 roku. Tworzy je dwóch przyjaciół – Jeppe Larsen oraz Magnus Eriksen.

Za główny cel swojej pracy postawili sobie zaprojektowanie zegarków całkowicie neutralnymi pod względem emisji CO2. W dodatku udało im się stworzyć wyjątkowy zrownoważony watch brand. Na estetykę zegarków  Larsen & Eriksen oczywisty wpływ ma duński design.  

„Z głębokim szacunkiem dla naszych skandynawskich korzeni oraz ambicją robienia tego, co uważamy za słuszne pod kątem klimatycznym – opowiadamy się za różnorodną i demokratyczną przyszłością, w której dobry, odpowiedzialny design jest dostępny dla każdego.”

Od początku wprowadzenia na rynek  zegarki Larsen & Eriksen  zostały doceniona między innymi przez MoMA w Nowym Jorku i Tokio, Tate Modern, BEAMS, Louisiana MoMA, Institute of Contemporary Art w Bostonie i Danish Architecture Center.

Kolekcja Number została zaprojketowana wspólnie z nowojorkim studio Poulsen Projects. Ilość zegarków jest limitowana, a każdy z nich numerowany. Kliknij TUTAJ i zobacz sklep internetowy Larsen & Eriksen.

Więcej ciekawych zegarków możecie zobaczyć na profilu instagramowym Larsen & Eriksen.
Kliknijcie TUTAJ

źródło. larseneriksen.com